פעילות עם הילדים באזור הצפון – גן החיות הלימודי בחיפה

Image

איך אפשר לסיים את החופש הגדול בלי חופשה משפחתית? רצינו להמנע מנסיעה ארוכה עם תינוק בן שלושה חודשים ולכן אילת וים המלח ירדו מהפרק. חיפשנו יעד קרוב יחסית, וגם כזה שניתן לעשות בו פעילויות מעניינות עם הילדים. אז החלטנו לנסוע צפונה והגענו לחיפה. לעיר חיפה יש שלל אטרקציות להציע להורים עם ילדים: חופי הים המדהימים, נסיעה בכרמלית (רכבת תחתית שחוצה את הכרמל), ביקור בגנים הבהאיים, נסיעה ברכבל ועוד.

התחלנו את הביקור שלנו בחיפה באטרקציה מוכרת גן החיות הלימודי ששוכן מול מלון דן פנורמה ונמצא מרחק הליכה מתחנת הכרמלית. בהתחלה גם אני חשבתי לעצמי עוד פעם גן חיות? כמה פעמים אפשר לבקר בגני חיות ופינות חי? כבר התאכזבנו לא פעם ממקומות בהם בעלי החיים סבלו מתנאים לא טובים, אבל הפעם הופתעתי לטובה. כבר בכניסה לגן החיות מרגישים שמדובר בחוויה שונה. גן החיות בחיפה הוא חלק מרשת גני חיות עולמית, שמאפשרים הצצה ושיתוף בחייהם של בעלי החיים ונותן למבקרים אפשרות להשתתף בהצלת המגוון הביולוגי של כדור הארץ, ולהכיר את הטבע מקרוב. בגן החיות שוכן גם המכון הביולוגי“, מרכז לימודי בו ילדי בית הספר מקבלים הדרכות על שמירת הטבע, קיימות, ביולוגיה ועוד. תוך כדי הסיור בגן החיות שמנו לב להשקעה של הצוות בטיפול וטיפוח הסביבה של בעלי החיים, ניכרת הדאגה והרצון לספק להם תנאים טובים.

בגן החיות תמצאו מגוון רחב של בעלי חיים: בעלי כנף, זוחלים, חרקים, קופים וטורפים. תוכלו לראות טיגריס לבן היחיד מסוגו בישראל, אריה ולביאות, דובים ואפילו גמל. הבן שלי כל כך התלהב לראות מקרוב את הטיגריס, האריה (סימבה כמו שהוא קורא לו) ואת הדוב. אטרקציה נוספת לילדים היא פינת הליטוף, בה תוכלו להחזיק וללטף ארנבונים, שרקנים, צבי יבשה ועוד. בלב גן בחיות נמצא הגן הבוטני, שמציג עשרות מינים של עצים ושיחים המייצגים את צמחיית ארצנו.

אחד היתרונות הבולטים של גן החיות, מעבר לשמירה על סביבה נאותה לבעלי החיים הינה העובדה שהגן מוצל ברובו, דבר המאפשר לטייל בו שעות רבות גם בימים חמיםגן החיות בחיפה משקיף אל נוף מהפנט של הכרמל ונחל לוטם, מדובר במקום גדול הנמצא כמובן על הר, לכן חשוב מאוד להגיע עם נעליים נוחות (יש לא מעט עליות וירידות). בזכות גודלו של המקום לא מרגישים בעומס של מבקרים. המקום נגיש לעגלות, אבל בדיעבד היינו מעדיפים להגיע עם מנשא כדי שנוכל להשתמש בשירות של “גןנוע”, תחנות הסעה למבקרים הפזורות ברחבי גן החיות. השירותים במקום נקיים ופזורים ברחבי הגן. ממליצה להביא איתכם שתייה אוכל ונשנושים כיוון שיש רק מקום אחד בו ניתן לרכוש מזון. הכניסה בתשלום (סימלי יחסית לגני חיות אחרים) לילדים מעל גיל שנתיים, ניתן למצוא שלל הנחות דרך ועדי העובדים וחברות האשראי.

אז אם מתחשק לכם לטייל במקום קצת שונה, עם נוף של הרים וים תסעו לעיר חיפה בשבת, בחגים או אפילו לנופש של כמה ימים. בטוחה שתהנו ממה שיש לעיר חיפה להציע.

לפרטים נוספים כנסו לגן החיות הלימודי, ולאחר שתבקרו בו אשמח שתוסיפו את חוות דעתכם.