יומיים בירושלים – מוזיאון המדע ורחוב המיטריות

Image

השנה החלטנו שלא טסים באוגוסט לחו”ל, אז את החופש העברנו בין חברים, בייביסיטר, סבא סבתא ועוד.

אבל ככל שהחופש התקדם הרגשנו שבכל זאת בא לנו להרגיש קצת בחופש, אז לקחנו את האוטו, ואת שני הילדים (בני 4 ו-8) ונסענו לירושלים!

את היום הראשון שלנו התחלנו במוזיאון המדע ע”ש בלומפילד שנמצא בשדרת המוזיאונים. החניה נמצאת בצד השני של הכביש, מרחק של כמה דקות הליכה וגרם מדרגות לא קטן (אין עליה נגישה לעגלות) אבל, ניתן להגיע עם האוטו לקצה המדרגות על מנת להוריד ולהעלות נוסעים. בתוך המוזיאון עצמו ישנה מעלית ודרך נגישה.

את הכניסה למוזיאון רכשנו מראש באינטרנט ונכנסנו ללא בעיות וללא תורים (הגענו לא מוקדם, בסביבות השעה 12) ולא הורגש שום עומס באתר.

ילד עד גיל 5 נכנס חינם, 60 שקלים מחיר לילד / מבוגר (ללא הנחה) אך יש מגוון הנחות דרך כרטיסי אשראי או מועדונים. 1+1 דרך כרטיסי האשראי, או 45 ש”ח למחזיקי כרטיס ”ירושלמי”. ולמשפחה עם יותר ילדים, או שלא שייכים לשום מועדון, ניתן לרכוש כרטיס משפחתי ב 220 ש”ח שמתאים להורים עם כל הילדים או סבים עם כל הנכדים, סה”כ די משתלם..

המוזיאון עצמו מחולק לאיזורים שונים, כל אחד מדבר על נושא אחר, אזור של תנועה וקול, תעתועי ראיה, מבוך מראות מגניב ביותר, מחשבים, חשמל ומגנטים, זרמים ומערבולות ועוד ועוד..

מעבר לתערוכות הקבועות האלו ישנם עוד הרבה מאוד תערוכות משתנות, סדנאות רבות ומופעים. מקבלים דף בכניסה עם כל הפרטים ושעות הפעילויות, וכך נוח לנהל את הזמן בתוך המוזיאון. כמובן שכל זה ניתן לראות גם באתר האינטרנט.

המוזיאון סגור וממוזג, ישנו איזור בחוץ, ברובו מוצל, עם מקומות ישיבה, שולחנות וכיסאות, קיוסק עם אוכל, שתיה וארטיקים. וגם משחקיה נחמדה לילדים.

אנחנו העברנו שם כ 3 שעות ודי בטוחה שהיינו יכולים להיות שם יותר.

משם הלכנו לטייל קצת ברחובות ירושלים. נסענו וחנינו בחניון ממילא (לא זול, אבל לא רצינו להתברבר עם הילדים באוטו ולחפש ברחובות) הסתובבנו קצת במדרחוב ממילא שמלא בחנויות, בתי קפה, גלידריות ועוד ובניסיון למנוע מבת ה- 8 שלי להכנס לכל חנות, המשכנו משם ברגל עד לרחוב יואל משה סלומון שידוע גם כ”רחוב המיטריות”.

את הדרך לשם עשינו בעיקוף קל, הליכה של רבע שעה (אפשר להגיע לרחוב הזה גם ב 8 דקות) ועברנו ליד חומות ירושלים המדהימות, למי שרוצה יכול להכנס דרך שער יפו לעיר העתיקה, אנחנו החלטנו הפעם לא להכנס. והמשכנו דרך פסל I ❤️ Jerusalem לכמה תמונות פוטוגניות בשקיעה, ועד למדרחוב המיטריות המקסים, שזכה לכינוי זה בזכות מאות המיטריות התלויות לארוך רחוב זה, זהו מחזה מרהיב, מרשים וצבעוני מאוד..

לאחר סיור קצר במדרחוב וריצה אחרי הילדים, מצאנו את עצמנו במקום קסום ביותר, כיכר המוזיקה..

התיישבנו לארוחת ערב במסעדה מצויינת בכיכר, כשזמר ממש מוצלח מנגן ושר ברקע. פשוט סיום מושלם ליום ממש כייפי. הילדים מאוד נהנו ובאופן אולי מפתיע, גם אנחנו!

לפרטים נוספים כנסו למוזיאון המדעולאחר שתבקרו בו אשמח שתוסיפו את חוות דעתכם.