איך בוחרים כיסא אוכל מתאים

Image

איך בוחרים כיסא אוכל מתאים? האם כיסא אוכל לתינוק הניתן לכוונון עדיף? או שאולי כיסא קבוע. כל המידע החשוב טרם בחירת כיסא אוכל מתאים במאמר הבא.

אז קודם כל נסביר מהו כיסא אוכל. כיסא אוכל הוא כיסא גבוה ויציב המשולב חגורת בטיחות המותאמת במיוחד לתינוקות בגילאים שונים. שילוב של כל הנתונים הללו הופכים את הכיסא אוכל למוצרי הכרחי וחשוב בכל בית. כיסא איכותי יהפוך את תהליך ההאכלה לקל ונוח יותר גם לתינוק וגם לאם.

במאמר הבא נסביר לכם מהם הדברים החשובים שיש לבדוק לפני שאתם רוכשים את הכיסא אוכל המומלץ שלכם.


הבטיחות קודמת לכל

בטיחות הכיסא היא התכונה החשובה ביותר בבחירת כיסא. בכדי לבחון את רמת בטיחות הכיסא חפשו את המרכיבים העיקריים הבאים: מרווח אזור המפשעה, גובה הכיסא, חיבור רתמת בטיחות בנקודות שונות בכיסא, כיסא עם גלגלים שננעלים או כיסא קבוע ועוד דבר חשוב זה האם הכיסא מתקפל ומהו מנגנון הנעילה שלו.


מה שם החברה החברה שמייצרת את כיסא האוכל לתינוק ומהם התקנים שהיא מחזיקה בהם

הסטנדרטים שבהם החברה שמייצרת את הכיסא משתמשת ואיזה הסמכות יש להם בתחום. האם זאת חברה שמתמחה בייצור כיסאות שונים לתינוקות או שזאת חברה שמייצרת רהיטי ילדים ובמקביל גם כיסאות אוכל. האם החברה שמייצרת את הכיסאות עומדת בתקנים הבינלאומיים השונים בעולם ואיזה חלק היא לוקחת חלק בתכניות ההסמכה השונות. כיסאות בטיחות שעומדים בתקנים השונים מבטיחים כי המוצר עבר תהליך בדיקה קפדני לאורך זמן אם זאת חשוב להשתמש בו רק למטרה שלשמה הוא נועד ובהתאם לגיל התינוק.

אנו ממליצים גם לבדוק המלצות לכיסאות בטיחות ממיטב החברות המובילות בשוק ואף להתייעץ עם הורים שכבר רכשו בעבר כיסאות כאלה.


מבנה כיסא האוכל לתינוק

אז אחרי שבדקנו את הכיסא מבחינת הבטיחות ובדקנו את החברה מבחינת התקנים, אנו עוברים לשלב הבא שהוא מבנה כיסא האוכל. זכרו, כי הכיסא נוטה להתלכלך המון. בכל האכלה ניתן למצוא את עצמו מנקים את הכיסא מכל השאריות שנדבקו על דפנות הכיסא ולכן חשוב לבדוק טוב האם ריפוד הכיסא מתפרק וניתן לכבס אותו במכונת כביסה, האם המגש ניתן לפירוק ולשטיפה במדיח הכלים. נושא ניקיון הכיסא בטיחות הינו נושא חשוב מאוד מבחינת התינוק. כיסא מלוכלך יכול להיות מקום נוח וטוב להמון חיידקים שעלולים להסתובב בסביבת התינוק.

דבר נוסף שכדאי לבדוק במבנה הכיסא זה האם ניתן לכוונן אותו מעלה ומטה ובנוסף האם אפשר להטות את הכיסא אחורה כדי שניתן להאכיל אותו באמצעות בקבוק חלב או מים. ההטיה אחורה מתאימה במיוחד לתינוקות קטנים יותר ותאפשר לכם להזין אותו באמצעות בקבוק חלב בצורה קלה ומהירה וללא צורך להרים אותם על הידיים.

 

לאיזה גילאים הכיסא מתאים

הרי לרוב אנו מעדיפים לקנות כיסא אוכל שמתאים לכמה שיותר זמן ולא רק לתקופה קצרה. ישנם כיסאות שמתאימים רק לתקופה של שנה וישנם כאלה שמתאימים ליותר. בדקו טוב לאיזה גילאים הכיסא מתאים ועד איזה משקלים. בחירה מתאימה של כיסא תאפשר לכם להשתמש בו לאורך זמן ואף לשמור אותו לילד הבא.

בדיקת הכיסא אוכל בחנות טרם הרכישה

חשוב לבדוק טוב את הכיסא טרם רכישה. כיסא אוכל לתינוק נארז בקרטון לאחר שהוא נבדק בצורה קפדנית ביותר ע”י החברה היצרנית של הכיסא, ברגע שאנו רוכשים כיסא אוכל הביתה ואנו פותחים את האריזה החברה אינה מסכימה לקבל את הכיסא בחזרה (מהסיבות שנזכרו קודם) במידה והכיסא לא מתאים לנו. לאחר שפתחנו את הקרטון והרכבנו את הכיסא פגענו באפשרות החזרה/החלפה של הכיסא מכיוון ששום חברה שמכרה לנו או לקוח שמגיע כדי לרכוש כיסא מהחנות מגלה שהכיסא נפתח מאריזתו והוחזר ע”י לקוח אחר יסכים לרכוש אותו. זכרו כל המוצרים לתינוקות וילדים בעלי חשיבות רבה בקרב ההורים ולכן חשוב להורים לבדוק בצורה מקיפה טרם הם רוכשים את המוצר.
אנו ממליצים להגיע לחנות עם התינוק (למרות שלפעמים זה קצת מתיש), להושיב אותו על גבי הכיסא המיועד ולראות האם מבנה הכיסא מתאים למבנה גופו וגילו של התינוק.

בדיקה זאת הינה הכרחית וחשובה טרם הרכישה.

 

אז מצאתם כיסא אוכל מתאים? נשמח שתשתפו ותמליצו להורים שכרגע חושבים ומתלבטים איזה כיסא אוכל לרכוש. 

לצפייה במגוון כיסאות אוכל מומלצים לתינוק לחצו כאן: כיסא אוכל מומלץ לתינוק